ProjelerEtkinliklerGüneysu Bilim...

Güneysu Bilim Köyü 2021

Doğa bilimleriyle ilgileniyor, güncel teknoloji ile çalışmak istiyor, mükemmel bir bilimsel ortamda öğrenmek istiyor ve Türkiye’nin her yerinden benzer düşünen insanlarla tanışmak istiyorsan Güneysu Bilim Kampına hemen başvur!

Projenin Adı: Güneysu Bilim Köyü/Kampı

Projenin Süresi: 2 hafta (15 gün)

Proje Tarihleri: 30 Ağustos – 10 Eylül 2021

Son Başvuru Tarihi: 15 Ağustos 2021

Projenin Uygulanacağı Yer/Yerler: Bilimsel perspektifle hareketle pozitif bilimlerin gerçek hayatla entegrasyon sürecinde sunulacak özel ortamlı 12 kişilik sınıfta yalnızca teori eğitimleri değil, verilen teori eğitimlerin deneysel sürecini de işleteceğiz. Rize’nin Güneysu ilçesinde gerçekleşecek eğitimler, birçok farklı mekanlarda işlenecek. Yeşilin her tonunun hakim olduğu Doğu Karadeniz’in güzide bir ilçesinde doğa ile iç içe kurulacak olan sınıflar ile pozitif bir ortam oluşturulması hedeflenmektedir. Yöresel mimari ile modern bir şekilde inşa edilen ana tesiste birçok imkan tek bir merkezde gençlerin inisiyatifine sunulacaktır.

Proje Paydaşları: Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi

Projenin Gerekçelendirilmesi: Değişen ve gelişen dünya ekosistemi içerisinde bilimsel eğitimi destekleme gayesi çerçevesinden hareketle oluşturacağımız “Bilim Köyü”, aslı itibariyle hayatı “anlamlandırma” gerekçesiyle okullarda öğrenilen soyutlaştırılmış bilimi, somutlaştırmak maksadıyla oluşturulmuştur.

Hedef Grup ve Özellikleri: Türkiye’de bulunan ve yaşam bilimleri alanları ile entegre tüm lisans eğtimi gören bilime ve öğrenmeye meraklı her genç hedef kitlemiz arasındadır.

Beklenen Sonuçlar: Yeni dünya ekosistemine ayak uyduran, nitelikli, düşünen ve üreten bir gençlik inşasına pozitif yönden katkı ile Türkiye’de bilimsel anlayışa yeni bir soluk olabilmek en önemli hedefler arasındadır. Bilim Köyü projesiyle, erdemli, donanımlı, yenilikçi, bilimsel alandaki gelişmeleri yakından takip eden, özgün fikirler üretebilen ve çözüm odaklı bireylere ortak çalışma alanı sunulacaktır. Yaşam Bilimleri alanında var olan veya olabilecek sorunların bilimsel cevabının arandığı; Sağlık, Mühendislik, Kimya, Fizik, Biyoloji gibi Doğal Bilim alanlarında yapılan ortak çalışmalarla ulusal ve uluslararası bilgi havuzundan faydalanarak vizyoner bir kadronun oluşmasına ön ayaklık etme gayreti içerisindeyiz. 

Katılım Koşulları:

  • Yaşam Bilimleri ( Mühendislik, Tıp, Fizik, Kimya vb.) alanlarında eğtim gören lisans öğrencisi olmak.
  • Ağırlıklı not ortalamasının en az 2.5/4 olması.
  • Herhangi bir yüz kızartıcı bir suç işlememiş olmak.
  • Bilimsel çalışmalara karşı meraklı olmak.

Not: Güneysu Bilim Köyü/Kampı projesi sınırlı kontenjan ile katılımcılar başarı sırasına göre mülakat usulüyle seçilecektir. Başvuru formunda belirtilen soruların cevapları en önemli seçim kriteridir. Kampa ulaşım hariç konaklama, yemek ve geziler tamamen ücretsiz olacaktır. 

Projenin Uygulanacağı Tesis:

2021 Yılı Yaz Dönemi Başvuruları Sona Ermiştir

İlgili Yazılar

YORUM ALANI

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz