AP Seni Bekliyor…

Açık Pencere’nın yılda bir kere yapmış olduğu üye/ekip arkadaşı alım formuna hoşgeldiniz! 

Üye alım felsefemize ve kriterlerimize geçmecen önce Açık Pencere’yi bilmeyen veya daha detaylı tanımak isteyenler için kısaca Açık Pencere’yi tanıtalım. 

Gençliğin taze enerjisi ve coşkusuyla şekillenen dünyamızda, Açık Pencere, gençlerin vizyonlarını genişletmek, bilgiyle donatmak ve yeteneklerini en üst düzeye çıkarmak için bir köprü sunuyor. 2021 yılında bir grup gencin hayallerini gerçekleştirmek için bir araya gelmesiyle kurulan Açık Pencere, Türkiye’deki ilk ve tek Gençlik Düşünce ve Araştırma kuruluşudur. Gençlerin akademik ve kültürel açıdan gelişimini hedefleyen Açık Pencere, tamamen gençlerden oluşan bir ekip tarafından yönetilmektedir. Açık Pencere, Türkiye’nin dört bir yanından gençleri online ve yüz yüze eğitim ve etkinliklerle bir araya getirerek, onların ortak bir amaç etrafında buluşmasını ve birlikte büyümesini sağlamaktadır. Tamamen gönüllülerden oluşan ekip, düzenledikleri eğitimlerden ve etkinliklerden ücret almayarak, gençlerin bu fırsatlara erişimini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. 

Açık Pencere’nin üç temel birimi bulunmaktadır:

  • Bilimsel Araştırmalar Koordinatörlüğü
    • Tarih, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Direktörlüğü
    • Sağlık, Doğa ve Mühendislik Direktörlüğü
  • Projeler Koordinatörlüğü
  • Kültür Sanat ve Eğlence Birimi

Bilimsel Araştırmalar Koordinatörlüğünde öğrenciler akademik yazılar yazarak sitede yayınlamakta ve akademik seminer, konferans ve eğitimler organize etmektedirler. Projeler Koordinatörlüğünde ise Erasmus+ başta olmak üzere çeşitli türlerdeki proje yazım eğitimi ve proje organize etme deneyimi kazanmaktadırlar. Şu an kurulma aşamasında olan Kültür Sanat ve Eğlence Birimi ise sinema izleme-eleştirme, edebi okuma ve yazım atölyeleri gibi çeşitli etkinlikler düzenleyecektir.

👀 Peki, Açık Pencere üye alımında nelere dikkat etmektedir??

Açık Pencere, ekibine yeni insanları dahil ederken üye sayısını arttırmaktan ziyade birbiriyle uyum içerisinde çalışacak ve ortak bir hedefe beraber yürüyebilecek yeni “arkadaşlar” edinmeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda Bilimsel Araştırmalar Koordinatörlüğündeki her iki direktörlüğe maksimum 15’er kişi,  Kültür Sanat ve Eğlence Birimine ise maksimum 10 kişi alınacaktır.

Siz de bu ekibin bir parçası olup akademik, kültürel ve sosyal alanda çeşitli etkinlikler düzenleyerek kendinizi farklı alanlarda geliştirirken aynı zamanda birçok farklı öğrenci ve akademisyenle bağlantı kurabilirsiniz. Aşağıdaki formu doldurarak ekibimize başvuruda bulunabilirsiniz!📝✨

 

İlgili Yazılar

YORUM ALANI

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz